logo

ایمن صنعت اتحاد

پروژه های کف کاذب و اتاق سرور خود را با خیال راحت به ما بسپارید تا تفاوت کیفیت و خدمات ما را با سایر شرکت های مشابه احساس کنید. ما سفارش مشتریان گرامی را تنها آغاز راهی سرشار از صمیمت ، خوش قولی و رضایتمندی میدانیم و به این اصل وفاداریم
sales@etehadfloor.com
۰۹۱۳۱۲۸۰۸۰۴

کف کاذب آنتی استاتیک و مزایای آن در اتاق سرور

کف های کاذب آنتی استاتیک

کف کاذب آنتی استاتیک و مزایای آن در اتاق سرور

جهت جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن و همچنین تخلیه الکتریسیته ساکن میبایست از کف کاذب با قابلیت آنتی استاتیک استفاده نمود.

• این نوع از کف های کاذب همانند انواع دیگر کف های کاذب نصب میشوند و از نظر ظاهری تفاوتی با انواع دیگر انواع کف ها ندارند.

• باعث حفظ تجهیزات حساس اتاق سرور در مقابل الکتریسیته ساکنی میشوند که ممکن است در بدن کاربران وجود داشته باشند که اگر به بعضی از سیستم های حساس منتقل شوند امکان دارد به آنها آسیب جدی وارد کند و حتی آن سیستم را از کار بیندازد.

کف کاذب

• کف های آنتی استاتیک منعکس کننده تشعشات الکترومغناطیسی میباشند.

• کف های کاذب آنتی استاتیک به راحتی قابل تعویض میباشند.

• از آنجایی که پایه های این نوع از کف کاذب قابل تنظیم میباشد این اطمینان را به وجود می آورد که در پایان عملیات نصب و زمان بهره برداری سطحی کاملا صاف و تراز خواهیم داشت .

• کف های آنتی استاتیک میتوانند تا حد زیادی خسارات ناشی از برق گرفتگی توسط کابل ها را کم کند.

• کف های کاذب آنتی استاتیک قادر است از تمامی کابل ها و اتصالات کابل ها محافظت نماید.

• کف های کاذب آنتی استاتیک بنا به سفارش مشتری و به جهت همخوانی با فضای اطراف ، دارای رنگ بندی میباشد .

• کف های کاذب آنتی استاتیک مقاوم در برابر حریق میباشد .

• کف های کاذب آنتی استاتیک در انواع مختلف کف کاذب منجمله، فولادی آنتی استاتیک، آلومینیومی آنتی استاتیک ، چوبی آنتی استاتیک و … موجود میباشد .

 

مواردی که میبایست در هنگام نصب و پس از نصب کف کاذب مورد توجه قرار گیرد:

دمای محیط نباید از ۱۰ درجه کمتر و از ۵۰ درجه بالاتر باشد . البته این موضوع در اتاق های سرور به جهت وجود سیستم تهویه و خنک کننده خود به خود رعایت میشود.

محیط و مخصوصا کف اصلی نباید هیچ گونه لرزشی داشته باشند .

به منظور نظافت و تمیز نمودن کف کاذب به هیچ وجه نباید از مواد شوینده و شیمیایی استفاده کرد و یا اینکه با ریختن آب بر روی سطح کف اقدام به شستشوی کف کاذب کرد زیرا این کار هم به روکش کف آسیب میرساند و هم با نفوذ آب به قسمت های زیرین و پایه های کف باعث ایجاد زنگ زدگی در پایه ها و استرینگر کف کاذب میشود.

بهترین روش برای نظافت کف های کاذب استفاده از تی نخی مرطوب و نرم میباشد .

باید توجه کرد که بار بیش از ظرفیت کف ها و همچنین وسایل نوک تیز سنگین بر روی کف قرار ندهیم چون این کار باعث آسیب دیدن کف های کاذب و روکش آنها خواهد شد.

بهتر است که هر کدام از دستگاه ها و یا تجهیزات سنگین روی شاسی ساخته شده قرار داده شوند و پایه های شاسی روی زمین قرار بگیرد و نه روی کف های کاذب.

برای برداشتن و بلند کردن پنل کف کاذب حتما از دستگیره های مخصوص استفاده شود و از به کار بردن هر گونه پیچ گوشتی و یا وسایل نوک تیز دیگر برای بلند کردن کف کاذب اجتناب شود.

کف کاذب

اگر زمان راه رفتن بر روی کف های کاذب صدای غیر متعارف شنیده شد این صدا مربوط به ریگلاژ نبودن کف کاذب میباشد که میبایست با نصاب مربوطه هماهنگ گردد تا نسبت به تنظیم پایه های کف کاذب اقدام نماید.

در زمان نصب از تردد بدون دلیل در محل اجتناب شود.

دقت شود که در زمان انبارش و یا بعد از زمان نصب از تابش مستقیم نور خورشید به کف جلوگیری شود چراکه نور خورشید باعث آسیب رساندن به روکش کف خواهد شد.